Poznaj Partnera akcji!
Mikrodonacja to forma wsparcia na rzecz organizacji dobroczynnej w postaci drobnej kwoty, którą jest mikro-datek. System mikrodonacji to jedno z narzędzi z omnichannelowej oferty fundraisingu cyfrowego Donateo, którego głównym celem jest zachęta do stałego wspierania fundacji i stowarzyszeń.
Jak mogę przekazać mikro-donację?
Zastanawialiście się kiedyś jak można połączyć zakupy online i pomaganie Podopiecznym Fundacji “Serca dla Maluszka”? Przychodzimy do Was z gotowym rozwiązaniem! Robiąc zakupy online -wygodnie z domu – zapełniacie swój wirtualny koszyk wybranymi przez siebie produktami. Dzięki inicjatywie Donateo po przejściu do płatności online i wyborze pośrednika „Przelewy24” zaczynacie pomagać! Jeśli traficie na nasze logo, nie wahajcie się! Wystarczy wybrać wysokość mikro-datku. Kwota ta trafia prosto na konto naszej organizacji, a przekazane środki od razu zaczynają pomagać – finansując leczenie i rehabilitację Podopiecznych naszej Fundacji. Robienie zakupów przy jednoczesnym wspieraniu najbardziej potrzebujących nigdy nie było tak proste!
Ostatnie efekty naszej akcji - dziękujemy za wasze wielkie serca!
W ROKU 2024 ZEBRALIŚMY JUŻ
347 227,90 ZŁ
W 2024 roku zbieramy na realizację naszych projektów
Projekt „KOMPAS”
dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami
W ramach akcji chcemy stworzyć portal informacyjno-edukacyjny dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością. KOMPAS ma stanowić niejako nawigację dla rodzica, który dowiedziawszy się o chorobie dziecka, nie wie gdzie ma szukać pomocy
Dzięki stworzonej przez nas stronie potrzebujący rodzic:
-uzyska informacje, gdzie rozpocząć leczenie
-dowie się, jacy są polecani specjaliści;
-pozna wiodące metody leczenia i rehabilitacji;
-uzyska wsparcie merytoryczne;
Portal przygotujemy z pomocą lekarzy specjalistów, studentów medycyny, rehabilitantów oraz innych pracowników służby medycznej. Stronę internetową wraz z logowaniem dla rodziców Podopiecznych fundacji stworzy firma informatyczna. Część materiałów edukacyjnych będzie dostępna tylko po zalogowaniu.
Skąd pomysł na „KOMPAS”?
Nasze doświadczania w pracy z rodzinami dotkniętymi niepełnosprawnością wskazują, że niejednokrotnie rodzic wychodzi z chorym dzieckiem ze szpitala po narodzinach z wypisem na kilkanaście stron i nie wie, gdzie się ma udać, od czego zacząć leczenie, gdzie szukać rehabilitacji czy możliwości pomocy dziecku.
Dlatego w odpowiedzi na tę potrzebę chcemy stworzyć portal, który odpowie na wszystkie rodzące się w głowie rodzica dziecka z niepełnosprawnością, pytania.
Projekt „JESTEM”
wsparcie psychologiczne dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami
W ramach akcji zapewnimy bezpłatne wsparcie psychologiczne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością. Projekt „JESTEM” ma zwrócić uwagę na rodzica, który często stawia czoła problemom nie tylko wynikającymi niepełnosprawności swojego dziecka, ale również tym natury psychicznej, które pojawiają się u niego w związku z nową sytuacją życiową.
Cała akcja będzie składała się z takich elementów, jak:
-indywidualne spotkania z psychologiem/ psychoterapeutą dla rodzin dotkniętych niepełnosprawnością (w formie stacjonarnej oraz online);
-grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością, prowadzona przez wykwalifikowanego terapeutę/ wykwalifikowanych terapeutów;
-edukacja z zakresu dbania o swój dobrostan psychiczny w postaci warsztatów i webinariów, prowadzonych przez specjalistów psychologów i psychoterapeutów.
Skąd pomysł na Projekt „JESTEM”?
W projekcie „JESTEM” chcemy skupić się na rodzicu, jego emocjach i jego psychice. Dostrzegamy, że w rodzinie dotkniętej niepełnosprawnością zdrowy psychicznie rodzic jest wielką wartością i chcemy zachęcić do dbania o dobrostan mentalny rodziców naszych Podopiecznych.
Z naszych doświadczeń wynika, że na tego typu pomoc jest wielkie zapotrzebowanie, bo zdrowa głowa poradzi sobie z każdym problemem!